- Komerční sdělení -finance
DomůRealityJaké pocity zažívá matka, když jí dítě jde poprvé do školky?

Jaké pocity zažívá matka, když jí dítě jde poprvé do školky?

Když se žena stane matkou, změní se její život úplně od základů. Nebude ji zajímat, jestli používá tu nejlepší řasenku, jestli nosí ty nejmodernější kousky oblečení a zda je právě následující pátek v oblíbeném baru diskotéka. Bude ji zajímat zejména novorozené miminko. Jaké pocity ale zažívá matka, když jí dítě jde poprvé do školky?
Bude cítit prázdnotu

Když děťátko nastoupí do školky a maminka se ještě mezitím nevrátila do práce, její denní harmonogram začne mít jakési trhliny. Už nebude muset ráno obřizovat své dítě, jít s ním na procházku, hrát si s ním. Bude mít víc času na sebe, co zpočátku může být pro ni velký šok. Děťátko jí začne chybět a to nezávisle na tom, zda dá dítě do prestižní Mateřské školy v Trenčíně, nebo do vesnické Mateřské školy.

Bojí se, že dítě si na školku nezvykne

Na takové obavy rovnou zapomeňte. Může se stát, že párkrát se s vámi bude vaše dítě u dveří školky loučit se srdcervoucím pláčem, musíte však počkat. Dítě si musí zvyknout na nové prostředí, na nové kamarády a na nové hračky. Uvidíte, během chvíle bude do školky chodit s úsměvem. Možná bude zpočátku chtít brávat sebou i své oblíbené odrážedlo, časem si však zvykne i na hračky v mateřské škole.

Bojí se, že děťátko bude šikanováno

Může vás časem přepadnout strach z toho, že váš milovaný drobeček bude šikanován. Děti mu budou brát hračky, budou ho bít, budou se mu posmívat. Ptejte se proto vašeho dítěte, jak se ve školce mělo, ale nezapomínejte se ptát i pedagoga. Ten vám nejlépe řekne, jak se vaše děťátko chová a jak se k němu chovají ostatní děti. Může se stát, že vašemu dítěti vezme jiné dítě dětské elektrické autíčko, se kterým si právě hraje. Nesmíte však z toho dělat drama.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek