- Komerční sdělení -finance
DomůRealityJarní úklid: Na co nesmíte zapomínat?

Jarní úklid: Na co nesmíte zapomínat?

I vás teprve čeká jarní úklid? Počasí vám nepřálo a ještě jste neumyli všechna okna v domácnosti? Dámy, netrapte se kvůli tomu. Na všechno máte ještě čas. Vůbec, ale že vůbec se vám nechce pouštět do úklidu? Poradíme vám, jak postupovat a na co se zaměřit.
Jarní úklid se už blíží. Postupujte podle těchto kroků:

Venkovní parapety a okenní rámy

Zdá se vám, že když vysáte, otřete prach a umyjete okenní skla, všechno bude OK? Mýlíte se! Jakmile se pustíte do jarního úklidu, nezapomínejte kromě skel umýt i okenní rámy zevnitř i zvenčí, a hlavně důkladně přetřete i vnější parapety.

Máte-li podkroví, a tím pádem i střešní okna z PVC materiálu, mytí vnějších rámů bude trochu namáhavější, ale to vůbec nevadí. Pokud chcete, aby vaše okna byla čistá, nesmíte mýt jen sklo, ale i vnější rámy a hlavně parapety. Na vnějších parapetech se přes zimu usazoval nejen prach, ale zejména saze. Doporučujeme vám proto k mytí těchto prostor použít také ocet. Ten krásně vyčistí jakoukoli špínu.

Pavučiny v koutech a prach na lištách

Přiznejte se, i vy si těchto míst téměř vůbec nevšímáte? Teprve když do vašeho příbytku začne svítit slunce, zbystříte v koutech pavučiny a na lištách na zemi silnou vrstvu prachu?

Při jarním úklidu nezapomínejte vyčistit i tato místa. Podívejte se do koutů v obývacím pokoji, za obývací stěnu, ale i za vaši manželskou postel. I tam se může ukrývat pavučina, kterou jste tak dlouho přehlíželi.

young homeowners

Lišty pravidelně otírejte spolu s podlahou. A nebudete vás strašit žádný jarní úklid.

Rámy postele

Na posteli trávíme jednu třetinu života a proto si jednoznačně zaslouží více pozornosti při úklidu. Kromě toho, že každý týden důkladně vysáte prostor pod postelí, neměli byste zapomínat utírat i rámy postele. Pokud máte novou postel z masivu, otírejte rámy postele, ale pozor, hadřík si jen navlhčete a příliš ji nemáčejte.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek