- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyPlazmový řezací stroj – univerzální nástroj pro řezání kovů

Plazmový řezací stroj – univerzální nástroj pro řezání kovů

Plazmový řezací stroj je jedinečný nástroj, který se používá k řezání kovů různých tlouštěk a druhů. Jeho hlavní součástí je plazmový hořák, který vytváří vysokotlaký plazmový proud pomocí vysokého napětí a vysoké teploty.

Plazmový řezací stroj

Plazmový řezací stroj je poměrně jednoduché zařízení, jehož nejdůležitějšími částmi je zdroj a hořák. Plazmový hořák vytváří tenký plazmový paprsek, který je využíván k řezání kovů. Plazmová řezačka se používá k řezání různých druhů kovů, včetně oceli, hliníku a nerezové oceli. Jde tak o univerzální zařízení, které se pyšní přesností, rychlostí práce a snadnou obsluhou. Díky tomu jde o oblíbené vybavení mnoha kutilů i profesionálů.

Plazmový hořák

Pro řezání plazmou je potřebná kvalitní plazmová řezačka – kromě samotného hořáku je nutný zdroj vzduchu. Zařízení totiž využívá zpravidla stlačený vzduch. Některé řezačky mají kompresor již zabudovaný, u jiných je třeba zajistit samostatný zdroj. Jde o značnou výhodu, jelikož se obejdete bez nákladných speciálních plynů. Plazmový hořák je efektivní pro dělení různých plechů, ideálně do tloušťky 100 milimetrů. Díky vysoké přesnosti není problém ani vyřezávání složitějších tvarů.

Plazmová svářečka

Někdy se můžete setkat také s označením plazmová svářečka. Většinou je plazma využívána pro dělení kovů, ovšem dostupná jsou i zařízení, které kombinují řezání a svařování. Získáte tak univerzálního pomocníka nejen do dílny. Výhodou je přitom jednoduché ovládání – hořák disponuje tryskou a tlačítkem pro spuštění napájení. Kromě toho je plazma využívána i v průmyslu, ovšem pro běžné využití je vhodné právě ruční řezání.

Řezání plazmou nabízí řadu výhod, od snížení provozních nákladů až po rychlou a precizní práci. Jde tak o populární univerzální nástroj.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek