- Komerční sdělení -finance
DomůRealityČištění a větrání koupelny neberte na lehkou váhu

Čištění a větrání koupelny neberte na lehkou váhu

Plíseň, nadměrná vlhkost – i takové nepříjemnosti vás mohou ohrožovat, pokud zanedbáte čištění koupelny. Většina hospodyněk bere mytí koupelny a toalety na lehkou váhu, přičemž si ale vůbec neuvědomují, že právě na tomto místě se hromadí nejvíce bakterií a že na její čištění si musí vyhradit podstatně více času než dosud.
V první řadě dáváme do pozornosti, že mytí koupelny neodkládejte jen na sobotu, ale uklízejte ji průběžně. V opačném případě budete muset kupovat kvalitní spárovací hmoty častěji, než jste předpokládali.

Větrání

Pokud v koupelně nemáte okno a spoléháte pouze na ventilátor, doporučujeme vám zapínat jej pokaždé, když se sprchujete/ koupete. Nechávejte jej zapnutý, dokud nezmizí veškerá pára z koupelny. Kdyby nezapínáte ventilátor a vlhkost bude zůstávat v koupelně, darmo si budete kupovat ty nejlepší přípravky proti plísním. V tomto případě vám nepomůže vůbec nic. Plísně se mohou objevit v těsné blízkosti dvířek vašeho sprchového koutu, popřípadě na obkládačkách u vany.

Čištění

Při čištění koupelny se soustřeďujte zejména na ta místa, která nejsou viditelná, tedy za toaletou, za vanou, za umyvadlem a v okolí vodovodní baterie. Používejte jen kvalitní přípravky z drogerie, popřípadě si doma vyrobte přípravek, který vám pomůže odstranit veškerou špínu. Doporučujeme octovou vodu. Pomoci vám může i užitečná soda bikarbonu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek