Domů Rady a Návody Co nepatří do ložnice? Těchto věcí se určitě zbavte!

Co nepatří do ložnice? Těchto věcí se určitě zbavte!

0

Ložnice je místo určené k odpočinku. Tady by se naše tělo mělo po celém dni zregenerovat a načerpat novou energii. Je to místo pro odpočinek, romantiku, intimitu a významně ovlivňuje vztah. Na to všechno má vliv její zařízení, nábytek, doplňky a materiály. Víte, co do vaší ložnice patří a co z ní pro vaše vlastní dobro je třeba vyhodit?

Základní vybavení ložnice zahrnuje:

  1. Postel

Základ každé ložnice jednoznačně tvoří kvalitní a pohodlná postel. Šířka vašeho lůžka by měla být minimálně 80 cm. Logicky platí, čím širší postel, tím větší pohodlí.

Důležitý je také pohodlný přístup k posteli a bezproblémový pohyb kolem ní. Postel by se neměla situovat do těsné blízkosti oken či zasklených stěn a už vůbec ne do průvanu, který může způsobovat bolesti hlavy. Podle současných trendů může být postel umístěna také v prostoru.

Existují však názory, že pro zdravý spánek je ideální postel opřena čelem o zeď naproti dveřím.

Postel Loran – Nábytek Tempo Kondela

  1. Šatní skříň

Ideální je umístit skříň do pokojů, které nejsou centrem aktivního života. Obvykle pro ni nacházíme místo v předsíni nebo právě v ložnici.

Výborným řešením jsou vestavěné skříně od podlahy ke stropu s posuvnými dveřmi, které k otevření nevyžadují další prostor.

Při výběru skříně je třeba zvážit, jestli potřebujeme police nebo věšákovou tyč, případně jejich kombinaci. Součástí skříní mohou být také šuplíky, které jsou vhodné k odkládání drobného oblečení, jako je například spodní prádlo či ponožky.

Pro umístění skříní v rámci pokoje neplatí obecné pravidlo. Stačí, když zajistíte pohodlný přístup ke skříni a dostatečný prostor pro manipulaci.

  1. Noční stolky

Noční stolek představuje nábytek, bez něhož se dnes téměř žádná ložnice neobejde. O jeho praktičnosti není třeba nijak pochybovat. Slouží jako vítaná odkládací plocha pro šálek ranní kávy, rozečtenou knihu či sklenici vody. Své místo na něm má ale také budík, rádio a lampa na čtení.

Výška nočního stolku by měla zajistit pohodlí při odkládání předmětů. Měla by odpovídat výšce naší postele, případně může být postel io něco nižší.

Ať už je noční stolek spojen s postelí nebo jej koupíte jako samostatný kus nábytku, vyhněte se ostrým hranám. Zabráníte tak nejen nechtěnému poranění, ale také případnému poškození lůžkovin.

Ložnice Gabriela – Nábytek Tempo Kondela

  1. Osvětlení

Osvětlení ložnice má působit měkce a romanticky. Vyhněte se ostrým zářivkám a studenému světlu. K osvětlení ložnice vám docela stačí i slabší žárovky. Hrubší stínítka zase vytvoří tlumenější osvětlení. Využívejte i nepřímé osvětlení, světla nasměrujte do zdi nebo do stropu, je to uklidňující a šetrnější k očím.

Zatímco u postele se žádá šero a tlumené světlo, u šatní skříně zase naopak jasné osvětlení evokující denní světlo. Nejlepší je instalovat osvětlení přímo do skříně, které se aktivuje otevřením dveří.

  1. Dekorace

Na to, jak se v ložnici cítíte, ovlivňují i ​​dekorace. Odborníci radí nezaplňovat pokoj zbytečnostmi.

Dekorační charakter má již samotné ložní prádlo. Vybírejte ji tak, aby ladila s barvami použitými na stěnách pokoje. Postel dekorujte ozdobnými polštářky, nezapomínejte však také, že méně je někdy víc.

Ložnice je dokonalé místo pro závěsy. Tlumí denní světlo pronikající do pokoje a navozují tak intimní atmosféru. Slaďte závěsy s barvami v interiéru, nábytkem či s doplňky. Při výběru závěsů do ložnice zvažte spíše ty, které se nedotýkají země, jelikož s nimi budete pravděpodobně často manipulovat.

Výborné řešení je mít ze stejného materiálu i jiné dekorační prvky v místnosti, jako jsou například polštáře. Závěsy budou ladit s místností a krásně ji dotvářet. Získáte tak jedinečný jednolitý interiér s pocitem harmonického domova.

Ložnice není v žádném případě pracovna!

Jak jsme již zmiňovali na začátku, ložnice je místnost určená k odpočinku. Každý si však vysvětluje „oddech“ po svém. Ložnici často mnozí z nás zaplňují zbytečnostmi, které do této místnosti určitě nepatří. Mnozí si do ložnice pořídili různou elektroniku. Jsou dokonce i tací, kteří si část ložnice vyhradili na svůj pracovní koutek. To ovšem určitě není dobrý nápad. Podívejme se nyní blíže na to, co do ložnice nepatří a proč.

Elektronika? Zapomeňte!

Jsou hned dva důvody, proč není vhodné umisťovat elektroniku v ložnici. Za prvé, elektronické přístroje zmenšují hlavní funkci místnosti. Za druhé, známý je také jejich nepříznivý účinek na váš spánek. To, že elektromagnetické vlny škodí našemu odpočinku, není žádná novinka.

Všechny elektronické přístroje včetně elektronických hodin by měly být v ložnici na opačném konci místnosti, než je vaše postel. Další a dost podstatnou zásadou je, aby v ložnici nebyly žádné telefony. Telefony brání plnohodnotnému relaxu.

BEZ KOMENTÁŘE

Exit mobile version