- Komerční sdělení -finance
DomůMagazínÚklid v domácnosti: Jakou posloupnost zvolit?

Úklid v domácnosti: Jakou posloupnost zvolit?

Úklid je snad nejoblíbenější činnost každé ženy, ale i kdybychom jakkoli chtěli, nevyhneme se jí. Máte-li zmatek v tom, jak začít, resp. co nejprve uklidit, zkusíme vám poradit!
Když se budete držet našich následujících rad, určitě se vám podaří domácnost uklidit v poměrně krátké době a to, aniž byste na cokoli zapomněli.

Utírání prachu

Jako první otírejte prach. Při utírání se prach víří ovzduším a padá na zem. Kdybyste nejprve vysávali a teprve potom utírali prach, nemělo by to smysl. Pro utírání prachu doporučujeme používat technický papír. Je tvrdší a vydrží déle než hadr. Co je hlavní, na starém hadru se i po propláchnutí budou držet bakterie a vlasy. Zato technický papír opláchnete, a když už bude velmi špinavý, jednoduše jej vyhodíte. Takovou pomůcku používají zejména ve strojírenských firmách. Při utírání prachu nezapomeňte vyprášit ubrusy a dečky. S vodou to ale nepřehánějte, zvláště na dřevěný nábytek, který byste mohli v tomto případě poškodit. V koupelně věnujte pozornost zejména čištění obkladů do koupelny. Po době nemytí by se vám totiž mohla objevit plíseň.

Woman hand in rubber protective glove using spray nozzle of professional vacuum cleaner and washing light beige seat of sofa at home. Extraction method. Commercial cleaning service. Closeup.

Mytí podlahy a vysávání

Poté, co otřete veškerý prach na nábytku, omývejte podlahu, dlažbu (a nejen kuchyňskou dlažbu, která se nejrychleji zašpiní). Na mokrou dlažbu v žádném případě nepokládejte nábytek. Místnost, ve které myjete podlahu, vyvětrejte, popřípadě pusťte topení. Rychleji se tak usuší a vy můžete pokračovat dále v úklidu. Koberce následně vysajte. Nezapomínejte ale na správný výběr podlahové hubice.

Koupelna

Na tuto místnost si vyhraďte nejvíc času. Než umyjete zrcadlo, koupelnový nábytek, dlažbu, vanu, sprchový kout a záchod, potrvá vám to alespoň hodinu. V případě koupelny byste neměli při úklidu nic podcenit, protože jak jsme již zmiňovali, snadno se vám v ní může objevit plíseň. Myslete také na hydroizolaci koupelny. Ta je pro lepší komfort v tomto případě nutná.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek