- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyTipy, jak ušetřit peníze

Tipy, jak ušetřit peníze

I vy jste si uvědomili, že v poslední době příliš utrácíte? Hledáte způsob, jak ušetřit, ale myslíte si, že to nelze? Přečtěte si naše tipy a uvidíte, že za ušetřené peníze si budete moci dopřát i vysněnou dovolenou u moře.
Peníze si odkládejte

Většina z vás se možná bude vymlouvat na nedostatečný příjem, ale věřte, že iz minima si dokážete odložit nějaké peníze. Buď si založíte spořící účet, nebo si budete odkládat peníze do selata. Stanovte si určitou částku, kterou si budete každý měsíc poctivě odkládat stranou. Pokud ale chcete, aby se peníze zhodnotily, rozhodněte se spíše pro bankovní spořící účet. Peníze, které si našetříte, můžete klidně investovat. Je lepší si ale nechat poradit, do čeho investovat své peníze. Pokud si například odložíte měsíčně 20 eur, za rok si ušetříte až 240 eur, a to ještě nepočítáme úroky.

Stravujte se výlučně jen doma

Tím, že si budete do práce nosit stravu a odpustíte si návštěvy zbytečně předražených restaurací a fast foodů, dokážete si týdně ušetřit několik tisíc korun. Pokud si v práci nemáte možnost přihřát vařené jídlo, dělejte si saláty, nebo si teplé vařené jídlo dopřejte až na večeři. Pro někoho možná nepředstavitelné, pro někoho nejpřijatelnější řešení. Vzpomeňte si na studentské časy, kdy jste končily vysokou školu a psali jste diplomovou práci. V tomto období jste se snažili ušetřit každý cent a nosívali jste si všude domácí stravu.

Mějte přehled o výdajích

Příjmy a výdaje si poctivě zapisujte. Budete tak mít přehled o všech výdajích, ale také o příjmech. Pořiďte si zápisník a zkuste si nějaké období zapisovat úplně všechno. Budete tak vědět, na co nejvíce utrácíte. Všímejte si zejména slev a pokud plánujete nové bydlení a máte věk do 35 let, rozhodně využijte pomoci ze strany státu – konkrétně státní příspěvek pro mladé.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek