- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníŠedá v interiéru: Jak ji kombinovat?

Šedá v interiéru: Jak ji kombinovat?

Šedá patří mezi neutrální odstíny. Stejně jako bílá nebo černá, i tato barva se lehce kombinuje s ostatními barvami. Je univerzální a ukrývá v sobě velký potenciál. I proto nadále zůstává na vrcholu žebříčku nejoblíbenějších odstínů používaných interiérovými designéry.

šedá a žlutá
Zkombinováním šedé a žluté dosáhnete, aby váš příbytek působil živě, přívětivě a teplo. Žlutou kombinujte se žlutosivou, béžovo-šedou, šedou barvou kamene nebo stříbřitě šedou.

šedá a červená
Použijte červenou a šedou a vneste do svého domova teplo. Pokoj bude působit tlumeně a zemitě.

3 . šedá a modrá

Pokud patříte mezi chladné typy a je pro vás důležité zařídit váš domov decentně, chladně, jemně či zdrženlivě, v tom případě doporučujeme kombinovat šedou s modrou. Použijte modrosivou, kouřovou či stříbřitě šedou.

šedá a zelená
Zelená je barvou přírody. Pokud jste úzce spojeni s přírodou a přírodu chcete vnést i do svého příbytku, zvolte zelenou. Zelená, konkrétně její odstín Greenery se stala barvou roku 2017. Kombinujte ji s šedou, zelená tak vynikne a vy se budete cítit uvolnění a svobodní.

šedá

  1. šedá a oranžová

Oranžová je spojována s energií a se zdravím. Pokud ji použijete na větší plochy, prostor rozzáří a vzbudí pozornost. Zkombinujte ji s šedou a ztlumíte tak zářivý tón oranžové.

šedá a fialová
V současnosti velmi oblíbená kombinace. Fialová patří mezi silné barvy. Zvolte tapetu na jednu ze stěn, případně fialovou na doplňky. Pokud vás tato kombinace omrzí, doplňky snadno vyměníte za jiné.

šedá a hnědá
Hnědá přináší do vašeho domova příjemný a neutrální pocit. Je to barva spojená s přírodou, se zemí, proto v nás může vyvolávat pocit stability a bezpečí. Kombinace hnědé a šedé barvy učiní z vašeho interiéru příjemné a teplé místo, kde se všichni budou cítit jako doma. Designéři doporučují volit přirozenou barvu dřeva.

Tempo Kondela Přečtěte si i těchto pár pravidel použití šedé barvy v interiéru:

Tmavě šedé pozadí v interiéru nebude vždy vypadat dobře. Například v malé místnosti by tmavě šedá opticky zmenšila už tak malý prostor, což by mohlo působit deprimující. V malém prostoru volte šedou pouze na doplňky.
Chcete-li vytvořit v místnosti atmosféru odpočinku, klidu a relaxace, volte odstíny šedé střední intenzity.
Konzervativní šedá na stěnách může vypadat nudně a nezajímavě. Je lepší zvolit tapetu s výraznou texturou (doporučují se geometrické a abstraktní vzory), případně vymalujte na šedo jen jednu stěnu nebo volte šedou pouze na doplňky.
Šedá stěna může sama o sobě působit nudně, až fádně. Jako podklad pro výrazný nábytek, textil či doplňky je tou nejlepší volbou.
Šedá je ideální do ložnice. Studie dokázaly, že příliš světlá barva vede k nadměrnému buzení, šedá naopak vytváří jistou rovnováhu, potřebnou pro odpočinek.
Šedá je ideální pro domácnosti orientované na jih, s dostatkem slunečního světla.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek