- Komerční sdělení -finance
DomůBydleníJak zajistit domácnost před odjezdem na dovolenou

Jak zajistit domácnost před odjezdem na dovolenou

I když je léto ještě na míle vzdálené, mnohé z nás už uvažujeme nad tím, kam bychom letos jeli na dovolenou. Odpočinout si tak od práce a od všech povinností, které se na nás valí z každé strany.
Najít destinaci, která se vám zlíbí, není vůbec obtížné. Stačí si jen porovnat nabídky cestovních kanceláří, vybrat hotel, zaplatit a je to.

Víte však, že když odcházíte, měli byste si zajistit svoji domácnost? Určitě by vás nepotěšilo, kdybyste po návratu z dovolené spatřili, že máte vylomené vchodové dveře a že vám zmizel váš majetek.

Je úplně jedno, jestli to budou svítící puzzle nebo nový kávovar, svou domácnost zajistěte tak, abyste po návratu přišli do téže domácnosti, kterou jste před pár dny včas opustili.

Ze zahrady všechno pryč

Sekali jste těsně před odcestováním trávu a sekačku jste neschovali? Na terasové dlažbě máte položen zahradní gril? Všechno dejte pryč. Právě takové věci mohou lákat zloděje právě k vám. Co víte, možná si někdo z vašeho okolí brousí zuby právě na vaši překrásnou zahradní houpačku. Ještě dokud je čas, a nebalíte zavazadla do kufru auta nebo ji nechystáte ke dveřím, poschovávejte si vše, co by mohlo dráždit zloděje. Klidně si tak budete moci užít dovolenou u moře, aniž byste přemýšleli nad tím a volali svým známým, aby zkontrolovali, jestli vám něco nezmizelo.

Žádné statusy na sociálních sítích

Je pochopitelné, že se chcete dovolenou u moře pochlubit na sociální síti. V žádném případě však nevypisujte statusy týkající se toho, že cestujete pryč. I když cestujete na dovolenou do Egypta, ve kterém jste ještě nebyli a moc to toužíte sdělit svým přátelům na sociální síti, nedělejte to. Uvědomte si, že vlastně upozorňujete všechny, že budete pryč a že byt nebo dům necháváte opuštěný. Je to jako kdybyste nechali dokořán otevřené dveře do vašeho příbytku.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek