- Komerční sdělení -finance
DomůRady a Návody6 věcí které, byste si měli určitě vzít na dovolenou

6 věcí které, byste si měli určitě vzít na dovolenou

Příjemné hřejivé teploty nás již lákají k vodě. Opět nastává čas tepla, odpočinku, ale i shonu, který vznikne při balení všeho, co se sejde na dovolené. Máte pocit, že jste na něco zapomněli? Možná vám poradí náš seznam…
Letní období představuje nevyčerpatelnou paletu zábavy, relaxace a odpočinku. Pokud už jste manažerka, podnikatelka nebo žena pracující v jiné sféře, kde naplno využíváte každou mozkovou buňku či sval, toužíte po regeneraci a dobití energie. I samotná dovolená je spojena s manažováním. Je totiž důležité jak a kdy se na ni připravíte.

Patříte mezi lidi, kteří si měsíc dopředu strategicky promyslí celý plán včetně nákupů věcí na cestu a pobyt? Nebo vaše povinnosti a pracovní nasazení zmaří všechny pokusy, a nakonec vám stejně všechno zůstane na poslední chvíli? Nezoufejte! Pokud nemáte moc času na sepsání vlastního seznamu potřebných věcí na dovolenou, inspirujte se tím našim.

NA TOTO NIKDY NEZAPOMEŇTE:

  1. Doklady: cestovní pas, občanský průkaz, letenky, řidičský průkaz, zdravotní průkaz

Asi ty nejdůležitější komponenty bez kterých vás nepustí do vašeho vysněného cíle. Samozřejmě, nezapomeňte na jejich ochranu, protože jedna věc je „vzít si občansky“ a druhá věc je „nechat si vzít občansky“. Ano, zloději či ztráta důležitých dokladů nám umí nadělat ještě více problémů, než kdybyste si je zapomněli doma.

  1. Peníze a platební karty

Jak zpívá Jožo Ráž ve své písni: „I když bez peněz, máme krásných sedm dní v týdnu“… V tomto případě bychom si však moc nepomohli. S prázdnou peněženkou se dnes už nikdo nepohne, a už vůbec ne na dovolené.

  1. Mobilní telefon s nabíječkou

V žádném případě je neodlučujte! Jsou jako siamská dvojčata. A bez té správné energie nebudete moci dlouho volat či esemeskovat. Pár let dozadu by nás tento problém ještě netrápil, ale jednadvacáté století je neúprosné.

  1. Mini lékárnička

Namísto celého balení upřednostněte menší dávky a vezměte si jen to nezbytné. Pokud užíváte nějaké léky, přibalte si jen přesné množství na počet dní, které strávíte za hranicemi, plus dvě – tři pilulky nejvíce. Pro každý případ si přibalte léky od bolesti, na žaludeční problémy, něco k štípnutí hmyzem a náplast na odřeniny či puchýře.

  1. „Handry“ a boty

Celou zimu se těšíte, že konečně provětráte ty krásné bílé krajkové šaty? Ale chcete si s sebou vzít i tyrkysové, které jste dostali ke svátek? Tak šup s nimi do kufru. Jsou přece lehké a nezaberou mnoho místa. S botami nastává už větší problém, hlavně když máte na výběr z pěti vysokých sandálů a pantoflí na platformě. Ty zaberou skoro pól kufru. Raději si vyberte něco pohodlnějšího, například žabky.

Pokud nepreferujete nudapláže, doporučujeme zabalit také plavky, které budete s velkou pravděpodobností využívat nejčastěji. Pokud se tedy chystáte relaxovat či plavat ve vodě. V kufru nezaberou mnoho místa, ale v případě ztráty či nepřibalení, máte alespoň záminku ke koupi nových.

  1. Kosmetický kufřík

Pro nás ženy, asi jedna z nejdůležitějších věcí, které s sebou vláčíme skoro všude. Tak proč ne na dovolenou? Správný antiperspirant, parfém, sprchový gel, šampon či zubní kartáček s pastou je asi základ. No nezapomeňme ani na opalovací krém, mléko po opalování, denní a noční krém, a samozřejmě dekorativní kosmetiku. Chceme se přece líbit iv zahraničí.

Tak, ten základ máme sbalený, nezapomeňte však i na jiné drobnosti než jsou například: kapesníky, láhev s pitnou vodou, něco na zub, sluneční brýle, karimatky, nafukovačky, fotoaparát a GPS navigaci.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek