- Komerční sdělení -finance
DomůBydlení6 triků jak zvětšit malý prostor

6 triků jak zvětšit malý prostor

Jak opticky zvětšit malý byt? Jak nafouknout malý pokoj bez větších a radikálnějších zásahů? Je to jednodušší, než se na první pohled zdá. Prozradíme vám několik jednoduchých triků, které vám s tím zaručeně pomohou.
ZRCÁTKA A ZRCÁTKOVÉ STĚNY, Tempo Kondela

  1. Sjednoťte podlahy

Zapomeňte na kombinaci dřeva, linolea, koberce či dlažby. Pokud je podlaha v každém pokoji jiná, upozorňuje to na skutečný rozměr pokoje a zvětšuje pocit stísněnosti. Vsaďte na jeden materiál, který položíte na podlahy v celém bytě. Takto chytře prostor otevřete a propojíte. Vyhýbejte se velkým vzorům na kobercích, přijatelnější jsou vertikální pásy.

Sjednocený prostor

  1. Otázka barev

Pokud se třeba jen trochu zajímáte o interiérový design, určitě jste slyšeli o škodách, které dokážou nadělat tmavé nebo výrazné barvy. Tento fakt platí také při výběru barev do malých místností. Slaďte barvy stěn, podlahy i stropu do příbuzných barevných tónů.

Pokud inklinujete k bílé, máte předem vyhráno. Bílá barva stěn prostor zvětší a otevře. Klidně ji můžete kombinovat s jinými světlými odstíny.

Nevylučuje se tapeta či výrazný vzor na stěnách, ať však tři ze čtyř stěn zůstanou bílé, případně laděné v jednom barevném tónu.

BAREVNÁ KOMBINACE, Tempo Kondela

  1. Vyberte ten správný nábytek

Vyvarujte se masivnímu nábytku v tmavých barvách, také mohutné obývací stěně, která spolkne značnou část místnosti. Méně je někdy víc. Lepší službu vám udělá sektorový nábytek. Volte samostatné kousky, vždy jen nezbytný nábytek. Vsaďte na minimalismus, hladké tvary a čisté linie. Kombinujte sklo se světlým dřevem, kovem či mramorem.

  1. Síla přirozeného denního světla

Velká okna dokážou zajistit dostatek denního světla. Prosvětlený pokoj působí vzdušně a je opticky větší. Zbavte se těžkých závěsů, svěste vzorované záclony. Pokud však přece jen potřebujete pocit soukromí a intimity, ozdobte okno jemnou průsvitnou záclonkou.

V případě, že máte v pokoji jen jedno malé okno, postupujte opačně. Dlouhá záclona padající od stropu až po podlahu okno opticky natáhne. Tento chytrý tah zajistí, že okno bude působit větší a strop vyšší.

SPÁLŇOVÝ NÁBYTEK, Tempo Kondela

  1. Dostatek světla zabezpečte za každou cenu

Pokud má pokoj pouze jedno malé okno a navíc je orientován na severovýchod, přirozenému světlu, jehož je zde nedostatek, pomůžete instalováním různých svítidel, lustrů a stojanových lamp. Jejich správným rozmístěním docílíte, že pokoj bude světlejší a bude působit větším dojmem.

  1. Využijte zrcadla

Není žádným tajemstvím, že zrcadla dodávají prostoru hloubku, aby vypadal větší. Zrcadlo opticky odráží světlo, takže místnost se zdá na pohled větší. Najděte mu správné místo, aby vám jeho odraz vytvářel krásný obraz.

V ÚZKÝCH PROSTORECH MOHOU DVĚ ZRCADLA ZAVESENÁ HNED OD ZEMĚ A UMÍSTĚNÁ OPROTI SOBĚ VYTVOŘIT DOJEM NEKONEČNÉHO PROSTORU.

Máte-li prostor jen na jedno, umístěte jej tak, aby odráželo světlo a otevřelo tak prostor. Když si vyberete zrcadlo se zajímavým tvarem nebo rámem, získáte zároveň i pěkný doplněk.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek